Hayal gücü ve yaratıcılık, bilgiden daha önemlidir. Bilginin sınırı var, ama hayal gücü tüm evreni kucaklar...
A. Einstein

6 Ağustos 2010 Cuma

Baykuşlu Çerçeveler


Yeğenim Yade'ye yaptığım çerçeveden sonra, benim iki yaramaz, bize de yap diye tutturdular. Yapana kadar da başımın etini yediler :) Tasarımını da kendileri yaptılar. Günlerce, internetten baykuş resmi seçtiler. Bana sadece, boyamak, kesmek, yapıştırmak, verniklemek kaldı :)

Üzerindeki desenleri, fırçaya bolca boya alıp, çerçevenin üzerinde tutarken fırçaya vurarak elde ettim. Her bir çerçevede iki renk kullandım.

İyi ki bu çerçeveleri önceden fotoğraflamışım. Fotoğraf makinem bozuldu :(
Bu arada annem ve oğlum bu sabah geldiler:) Biz de üç günlüğüne bir yerlere kaçalım dedik. Aslında bu planlanmış birşey değildi. Ama böylesi daha güzel oldu. Ramazandan önce dönmüş oluruz. Hepimize hayırlı, mutlu, huzurlu ve her bakımdan bereketli bir ramazan ayı geçirmeyi diliyorum.

5 Ağustos 2010 Perşembe

İyi Ki Doğdun Oğlum...

Canım oğlum,
Bugün senin doğum günün ama asıl benim annelliğe adımımın ilk günü. İlk kez bir doğum gününde ayrıyız. Biraz buruk olsamda, sana güzel bir gün geçirteceklerini bildiğim için rahatım. Neyse ki yarın yanımda olacaksın. Seni çok özledim. Güzel gözlüm, yakışıklı oğlum benim. Seni çok seviyorum.
Artık bir yaş daha büyüdün... Büyüdün değil mi?

Not1: Lara seni çok özledi. Sen de hiç olmazsa özlemiş gibi yap...
Not2: İyi ki Lara okuma yazma bilmiyor:)
Not3: Gelince sana çok güzel sürprizlerim var :)

2 Ağustos 2010 Pazartesi

Doğum Günlerine DetaylarCanım arkadaşım Arzu'nun oğlu Ömer ve yeğenim Kemal Ege 1 yaşına gireli çok oldu. Bu davetiyeleri ve iyi ki doğdun yazılarını hazırlayalı da öyle. Bugün arşivimi dolaşırken bunları yayınlamayı unuttuğumu fark ettim. Tembelliğin hat safhada olduğu bu sıcak günlerde, bu günün kurtarıcısı olarak görüp, hemen düzenlemeye başladım fotoğrafları :)

Arzu ile arkadaşlığımız çok uzun yıllara dayanıyor. Bana her konuda destek olur. Yaptıklarımı takdir eder canım arkadaşım. Ömer'in doğum günü yaklaştığında, buradaki yazımı okumuş ve bana o kartlardan yapıp yapamayacağımı sormuştu. Yapmaz mıyım hiç, zevkle yaptım.

Son anda "Serap, asmak için bir yazı da hazırlar mısın?" deyince, bunu da gecenin bir yarısı söyleyince, çünkü biz genelde çocukları uyutup öyle konuşuyoruz:) internette bu kardan adamları buldum. Yazıcıdan çıktı alıp, üst taraflarını kıvırarak iple birlikte yapıştırdım. Aceleden acemi işi oldu ama, işini gördü sanırım.

İyi ki doğdun Ömer'cik :)

Buradaki de yeğenime yaptığım doğum günü yazısı. Aslında bunu da çok beğenmedim. Harfler biraz karışık oldu. Sanırım süslü ama daha okunaklı harfler bulmalıyım.


Canım Ege'm iyiki doğdun patatesim :)

Yine de Yasemin çok beğendi. Canım benim o da bütün yaptıklarıma, kötü de olsa, çok güzel olmuş, der ve hep yüreklendirir. Bunu da öyle güzel bir şekilde yapar ki, şaheser yararttığını sandırır insana :)Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...