Hayal gücü ve yaratıcılık, bilgiden daha önemlidir. Bilginin sınırı var, ama hayal gücü tüm evreni kucaklar...
A. Einstein

28 Ağustos 2012 Salı

Danino Güneş Çiçekleri

Balkondaki saksılarıma süs yapmak istiyordum ama bunları Danino kutularından yapacağımı düşünmemiştim :)
 Aylar önce FikriMühim'den bir paket aldım. Yukarıda gördükleriniz de bu paketten çıktı. Üstelik, bu boş Danino kutularıyla çocukların birşeyler tasarlayıp, hayal güçlerini geliştirmeleri isteniyordu. Çocuklarım da bu malzemeleri görünce çok sevindiler tabii :)
 Hemen oturup tasarlamaya başladılar. Broşürü incelediler, benden de yardım istediler. Kendiniz düşünüp tasarlayın diye teşvik ettim ama sonunda kızıma çiçek yap diyerek, fikir vermek zorunda kaldım. Yoksa rahat bırakmayacaktı beni :) Neyse sonunda kesmeye başladı, ne yapacağını bilemeden, evirdi çevirdi. Sonra gözlerini bana dikti :) Hadi beraber yapalım o zaman dedim. Meğerse ne keyifliymiş bu kutularla çalışmak :)
 Kızımın kestiği kutulardan lale yaptık. 
 Ben işin keyfine varınca, kendimi durduramadım, üç tane çiçek de ben yaptım :)

 Oğlum da bir yel değirmeni yapmıştı ama onu fotoğraflamamışım. Görünce bana kızmaz umarım...
 Biz yaptıklarımızı çok beğendik. Güneş vurunca açıklı koyulu renkleriyle balkonuma renk kattılar. Yapalı epey oldu ama yayınlama sırası yeni geldi. Aslında çocukları oyalamak için güzel bir faaliyet. Ya da bizim için :)

27 Ağustos 2012 Pazartesi

Samsun'dan Bildirecektim Ama...

 Uzun zaman oldu yazmayalı... Herkes iyidir umarım. Bu fotoğrafı Samsun'a giderken, yolda arabadan çektim ama masaüstü resmi olacak kadar güzel geldi bana :)
Bayram tatili için Samsun'a gidelim dedik. Zorlu bir yolculuk geçirdik. Arabayla 9-10 saatte gidilen yolu  17 saatte ancak tamamlayabildik. Aman Allah'ım o nasıl bir kalabalıktı... Bu zamana kadar çok kez arabayla yolculuk yaptık ama bu kez çok uzun sürdü ve çok sıkıldık. Çok da zaman kaybettik. Haberlerde izleyenleriniz olmuştur. İstanbul Anadolu Yakasından dört saatte çıkanlardan biri de bizdik :( Karşıdan gelen şeride bakar mısınız? Bomboş... 
Cumartesi sabaha karşı dörtte yola çıktık. Kalabalığı görünce şaşırdık ama İstanbul çıkışı böyledir ilerde açılır dedik... Ama nerdee... İleriki sapaktan ayrılır çoğu araç dedik, yok... Bir sonraki sapakta kesin dedik, ama  o da olmadı. Anneme telefonda, hazır ol dedim, büyük bir konvoyla Samsun'a geliyoruz :)
Neyse, sonunda sağ salim ulaştık annelerimize :) 
Çok koşturmacalı geçen dört günden sonra, aklımda yiyemediğim meşhur Samsun döneri ile yine yollara düştük. Neyse ki dönüş yolu kalabalık ama açıktı. 
Yine İstanbul'dayız...

Not: Yazıya Samsun'da başlayıp, İstanbul'da bitirdim. Yayınlamak için de geciktim hatta :)
Not 2: Bayramdan önce oğlum halasıyla Samsuna gitmişti. Bayramdı, tatildi derken, oğlumun doğum günü de güme gitti :) İyi ki doğmuş benim oğluşum...
Not 3: Dün İkea'ya giderken, Ataşehir civarlarında yolda UFO gördüm sanırım  :) Şaka değil, gerçekten... (26.08.2012)

14 Ağustos 2012 Salı

AMİN... (Kadir Gecesi)

EY RABBİM!
Ellerim bomboş.
Ellerimde bir tek "yok" var.
Ve ben "yok"tan var ettiğin bu ellerle,
Senin sonsuz keremine el açmaktayım...
Çünkü bende "var" yok;
SEN'de ise "yok" yok...
Dualarımızı yoktan vara,
Günahlarımızı vardan yoka çevir...
Ve bizi dua edebilme lütfundan mahrum etme!

Kadir Geceniz mübarek olsun.

12 Ağustos 2012 Pazar

Cupcake ve Puantiyeli Çerçeveler


İkea'dan aldığım ahşap çerçeveleri işte böyle neşeli bir hale getirdim :) 

Yine vazgeçemediğim beyaz renge boyayıp, farklı fırça arkalarıyla puantiyeler yaptım. Mavili olanın puantiyelerinin üzerinden, kuru kıl fırçaya aldığım biraz beyaz boyayla süpürür gibi geçtim. Böylece yer yer silik görüntüler oluştu.

Daha sonra cupcake ve fincan resimlerini kesip, Creal Do Dry Light hamurla kabarttım. Dekupaj tutkalıyla çerçeveye yapıştırdım. Su bazlı vernikle vernikledim.

Basit bir çalışma ama sonucu keyif verici oldu benim için. 

Şimdilik bu kadar, yani iki minik çerçeve :) İdare ediverin artık. Maksat blogum bana küsmesin :)
Herkese mutlu pazarlar, ardından da mutlu bir hafta dilerim... 

9 Ağustos 2012 Perşembe

Siz Hiç LSV Dükkan Çikolatası Tattınız mı?

 LSV Dükkan yani Lösev Dükkan’ında lösemili çocuklarımızın anneleri kendi elleriyle hazırladıkları organik kurabiyeler ve birbirinden renkli el emeği, göz nuru el işlerini sizlere sunuyor. LSV Dükkan bundan tam 12 sene önce LÖSEV Ankara’da, küçücük bir atölyede 5 anne ile başlayan bir çalışmayken bugün yüzlerce annenin ekmek parasını kazandığı meslek atölyeleri haline geldi.                                        

Beslenme ile kanser arasındaki yakın ilişkiye dikkat çekmek için kurulan bu minicik atölye, seneler içerisinde azim, sevgi ve inançla büyüdü. Giderek büyüyen ve insanın içini ısıtan bu başarı öyküsü, LSV Dükkan markasını yaratmaya kadar uzandı. Lösemili çocuklarımızın annelerinin umutlarını, hayallerini işlediği, sevgiyle yoğurduğu her bir LSV Dükkan ürünü sevgili çocuklarımızı hayata bağlayacak.

Tüm renkleri ve lezzetleri ile Türkiye’nin her yerinden LSV Dükkan’a www.lsvdukkan.com üzerinden ulaşabilir ve sipariş verebilirsiniz.

Lösev’i Twitter’da @losev1998 hesabından takip edebilir, #LosevHayatVerir hashtag’i ile  paylaşımlarınızla destekleyebilirsiniz.

Bir bumads sosyal sorumluluk içeriğidir.

8 Ağustos 2012 Çarşamba

Kalpli Dantelli ve Puantiyeli İletişim Panosu

Yine önceden yapılmış çalışmalarla devam ediyoruz :) Bu iletişim panolarını Koçtaş'tan almıştım. Panoların, kenarları ahşap, mantar kısımları ise kendinden renkliydi. Önce orta kısmını gazeteyle kaplayıp, kenarlarını sprey boyayla beyaza boyadım. Sonra da, boyanmış kısımların üzerine kırmızı ve mavi puantiyeler yaptım. Kuruduktan sonra, su bazlı vernikle vernikledim.
 Zımba makinesiyle de, köşelere dantelleri sabitledim. Bazı kartlar veya fotoğraflar bu şeritlere sıkıştırılabilir.

Diğer köşesine de, pitikareli bir dekupaj kağıdından kestiğim kalpleri hamurla kabarttım ve yine dekupaj tutkalıyla köşeye yapıştırdım. 

Aynı işlemi mavi renkli panoya da uyguladıktan sonra, kenarlarını şekilli delgeçle deldiğim not kağıtlarını da iliştirip, panolarımı tamamladım.

Bizler niye böyleyiz bilemiyorum. Hiçbir şeyi olduğu gibi kullanamıyoruz sanırım :) Umarım size de fikir verir...

İnsana mutluluk veriyorsa, küçük değişiklikler güzeldir...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...