Hayal gücü ve yaratıcılık, bilgiden daha önemlidir. Bilginin sınırı var, ama hayal gücü tüm evreni kucaklar...
A. Einstein

22 Kasım 2013 Cuma

Bunu Blogumda Paylaşabilirim. Hürriyet Benim.


Hürriyet; gündeme dair cesur bir projeyle karşımızda. TBWA\ISTANBUL'un hazırladığı proje kısa zamanda oldukça ses getirdi. Din, dil, ırk, cinsiyet ayırt etmeden bireysel özgürlükleri konu alan projenin amacı Türkiye'nin dört bir yanından insanların hürriyetlerini dile getirmeleri ve seslerini duyurmaları...

Bu proje katılımcıların kendi hürriyetlerini anlatmaları için tasarlandı, katılımcılar videolarını oluştururken ilham versin diye de bir film hazırlandı.

Hürriyet, herkesi kendi hürriyet cümlelerini yazmaya ve hürriyet şarkılarını yaratmaya davet etti. Kullanıcılar içinde kendi fotoğraflarının da olduğu hürriyet filmleri yaratabiliyor ve bu filmleri sosyal medyada dilediğince paylaşabiliyor. Ayrıca seçtikleri mesaj ve fotoğraflarından oluşan bannerı hurriyet.com.tr sayfalarında yayınlanıyor. Kısaca proje tamamıyle interaktif bir proje olarak kurgulandı. www.hurriyetbenim.com üzerinden ilham verici videoyu seyredebilir, kendi video ve bannerınızı yaratabilirsiniz.

"Hürriyet Benim" filmi, daha TV’ye çıkmadan viral olarak sosyal medyada gösterildi ve çok kısa sürede yayılarak; sosyal medyada konuşulmaya ve paylaşılmaya başlandı. Kullanıcıların katkılarıyla yapılan klipleri Twitter'dan #hürriyetbenim hashtag'iyle takip edebilirsiniz.

Ben de kendi videomu oluşturdum ve benim için hürriyetin ne demek olduğunu anlattım. İzlemek için; http://hurriyetbenim.hurriyet.com.tr/video.aspx?k=LMYQ1ADYOYN

Bir boomads advertorial içeriğidir.

6 Kasım 2013 Çarşamba

Blogcular Çay Partisi3. Kasım'da sevgili Fidoş ve Filiz'in çay davetine katıldık. Kimimiz önceden birbirimizi zaten tanıyor, kimimiz de sadece bloglarımızdan tanışıyorduk. Hepimiz bir araya geldik. Hava kasvetli, kapalı ve neşesizdi. Ama bizim enerjimiz, son derece yüksekti. Eminim enerjimiz, neşemiz bütün konağı sarmış ve hatta dışarıya bile taşmıştır. Eminim taşmıştır, çünkü sohbet ve kahkaha sesleri aşağıdan bile duyuluyordu :)

Fidoş'un yorulduğu her halinden belliydi. Ama yüzünden gülümseme hiç eksik olmadı. Aynı şekilde Filiz'in de öyle. Bizi en güzel şekilde ağırlamak için ellerinden geleni yapmışlardı. Enfes yiyecekler hazırlamışlar ve çok zevkli sunumlarla, görsel bir şölen haline çevirmişlerdi.
Bir kez de buradan, elinize, emeğinize sağlık diyorum...

Bir de bizlere ulaştırmak için bir çok firmayla iletişime geçip, birbirinden güzel hediyeler hazırlamışlardı.
Bize bu etkinlikte hediye gönderen bütün firmalara teşekkür ediyorum.
Neva Kozmetik, Dr. Oetker, Doğadan, Orkide Hareketi, Yargıcı, Cadence, Baykumaş
Bir de bu fotoğraf için Nalan'a teşekkür ediyorum :) Fırsat bulup hediyelerimin fotoğrafını çekip, yetiştiremedim yazıma...Ayrıca, BizArt'ın sahibesi sevgili İnci hanıma, Özel Sabunlar'ı yapan Neslihan hanıma, Artebella Sanatsal'ın sahibesi Gülçin hanıma, hem aramıza katılıp, hem de o güzel hediyelerini getirdikleri için çok teşekkür ediyorum.
Güzel bir gün geçirmenin mutluluğu ve huzuruyla, yüzümüzde gülümsemeyle ayrıldık oradan. Sevgili Emel ve Meral ablayla birlikte sohbet ederek ve bir sonraki buluşmayı iple çekerek evlerimize döndük.Neler oluyor orada acaba? :)
Daha fazla fotoğraf için Facebook profilimi ziyaret edebilirsiniz.

Not: Banuca Birşeyler / Banu ablamız ameliyat olmuş. Çok şükür ameliyatı başarılı geçmiş. Buradan ona da acil şifalar diliyorum ve sevgilerimi gönderiyorum. Çabuk iyileş, kendini fazla özletme ablacığım...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...