Hayal gücü ve yaratıcılık, bilgiden daha önemlidir. Bilginin sınırı var, ama hayal gücü tüm evreni kucaklar...
A. Einstein

24 Ekim 2011 Pazartesi

Van'a YARDIM!

Depremzedelere yardım noktaları, Anadolu Yakası’nda Optimum, Avrupa Yakası’nda Merter Migros açık otoparklarıdır.
Tüm operatörlerden 2868'e boş kısa mesaj atarak 5 TL. bağışta bulunabiliriz.
 
Ayrıca, Van'da yaşanan deprem felaketinde mağdur olan vatandaşlarımıza yönelik yapılacak yardımlar Yurtiçi Kargo şirketi tarafından ücretsiz taşınacaktır.

Afetzedelere yardım ulaştırmak isteyen vatandaşlarımız, Türk Kızılayı’nın 168 bağış ve iletişim hattını arayarak ya da www.kizilay.org.tr adresinden detaylı bilgi alabililirler. 

Allah yardımcıları olsun...

Van Depreminde Yakınlarına Ulaşmaya Çalışanlar için Google Kişi Bulucu (Person Finder) Hizmeti Türkçe Olarak Devrede!Van'da bugün öğleden sonra yaşanılan deprem felaketinin ardından, bölgede bulunan yakınlarına erişmeye çalışan kişilere yardımcı olabilmek adına 'Google Kişi Bulucu- Person Finder' hizmeti Türkçe olarak kullanıma açıldı. ' Google Kişi Bulucu' uygulaması yardımı ile bölgedeki yakınlarına ulaşamayanlar; aradıkları kişilerin isimlerini listeye girerek, kayıp kaydı verebilir, eğer mevcut ise durumu ile ilgili güncel bilgiye erişebilir, aranan kişiler ile ilgili son durum bilgisine sahip olanlar bilgi girişi yapabilirler. Haber alınan kişilerin durumu ile ilgili güncelleme yaparak, arama-kurtarma calışmalarındaki ekiplere yardımcı olunabilecektir. 'Google Kişi Bulucu' hizmetinden faydalanmak için- http://turkey-2011.googlepersonfinder.appspot.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Google Kişi Bulucu- Person Finder: Google Kişi Bulucu- Person Finder, Ocak 2010 yılında Haiti'de yaşanılan deprem felaketinin ardından, yakınlarına erişmeye çalışan kişilere yardımcı olabilmek, onları buluşturmak için geliştirilmiş bir uygulamadır. Kişi bulucu yardımı ile; aranılan kişiler ile ilgili güncel durum bilgilerine tek bir kaynaktan erişim imkanı sağlanmaktadır. En son Japonya'da yaşanılan Tsunami felaketinde 'Google Kişi Bulucu- Person Finder' yardımı ile 600.000 kişinin kayıtları girilmiştir. Daha ayrıntılı bilgi için; http://www.google.org/personfinder/global/howitworks


Van'da yaşanılan doğal afette hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz.

Google Türkiye

Hiç yorum yok:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...